Büyük Kral Sejong (2008)

5 Ocak 2008

The Great King Sejong

86 Bölüm

"Sejong the Great" (Büyük Sejong) Kral Sejong ve sadık hizmetkarlarının arasındaki işbirliğini ve hanedanlığı daha iyi bir yer haline getirmek için nasıl akıl yürüttüklerini anlatan tam ölçekli siyasi bir dizidir. Kral Sejong tahttayken, Chosun Hanedanlığı en mesut ve bahtiyar günlerinin tadını çıkarmaktaydı.

Bu dizi bu kadar çok sayıda yeni kültürel mirasın nasıl ortaya çıktığının çarpıcı sürecini gözler önüne sermektedir. Ayni zamanda, Kore dili için yerel ses birimsel bir alfabe yapısı olan "Hangul" ilk kez bulunmuş ve yürürlüğe girmiştir. Bu tamamlanmadan önce, yazılı iletişimde sıradan bir insanin öğrenmesi ve kullanması için son derece zor olan Çin harfleri kullanılmaktaydı. "Hangul" basit ve bilimsel ilkeleri öğrenmek için çok kolaydır, bu nedenle yaygın bir şekilde insanlar hemencecik bu alfabeyi kullanmışlardır. "Hangul"un kendisi dışında, onun egemenliği sırasında bir yağmur göstergesi, bir güneş saati, bir kum saati gibi birkaç ismin sayılabileceği çok sayıda kültürel miras ortaya konmuştur.

Ayrıca, dizi Kral Sejong'un eğitici siyasetine odaklanmıştır. Ondan sonra, Chosun Hanedanlığı Çin'in güçlü Myoung İmparatoru ile yüz yüze gelir ve Kral Sejong onuruyla faydacılığın ruhunu gösterir.

Dizi mekanı Kral Sejong'un dokunuşlarıyla Kyungbok Sarayı, Changduk Sarayı gibi gerçek bir saraydır, bu nedenle sahneleri, Kral Sejong'un tarihi dizisine çok daha gerçekçi bir eğlence katmıştır.

Yönetmen:

Ülke:

Şimdi İzle
DİZİLER
Diğer Filmler

Videolar

Fotoğraflar

1 Video | 5 Fotoğraf

Benzer Filmler... 

Alparslan Yapım
Telefon:0212 519 34 72 Fax:0212 519 27 89
Copyright © 2019 Alparslan Yapım 
www.alparslanyapim.com.tr
E-Posta: info@alparslanyapim.com.tr
Web Tasarım & Yazılım: "Vebim"